Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY

3 powody, dla których warto jeździć na rowerze

reklama 2 miesiące temu    23.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 9 / 44%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Jazda na rowerze potrafi sprawić człowiekowi wiele przyjemności, a dodatkowo jest świetnym sposobem na poruszanie się po mieście. Rower wszędzie się zmieści, dzięki niemu zgrabnie ominiesz korki i nie będziesz skazany na jazdę komunikacją miejską w tłoku i zaduchu. Godzina jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii. Połącz przyjemne z pożytecznym, dojedź wszędzie gdzie chcesz, a przy tym zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie. Sprawdź, jakie jeszcze są zalety jazdy na rowerze.

Wybierając rower dbasz o środowisko

I nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zanieczyszczanie środowiska to największy problem współczesności. Nie trudno się domyślić, że systematycznie rosnąca liczba poruszających się po drogach samochodów przyczynia się do tego, że powietrze którym odddychamy jest coraz gorszej jakości. Rower jest jednym z ulicznych środków transportu, które nie wydzielają spalin, dlatego w żaden sposób nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska. Nie powoduje też hałasu, którego poziom w większych miastach daje się mocno we znaki. Nie jesteś również skazany na jazdę zatłoczonymi ulicami, zawsze możesz skorzystać z bocznych uliczek, parków, czy pasów wydzielonych tylko dla rowerów.

Jadąc rowerem oszczędzasz pieniądze

Nie trzeba chyba udowadniać, że kupno i utrzymanie roweru jest dużo tańsze, niż inwestycja w auto. Nawet ewentualne naprawy nie są tak kosztowne, jak w przypadku zepsucia samochodu lub motocykla. Tanio i szybko naprawisz rower choćby tutaj: https://antymateria.com/, a odstawienie auta do warsztatu wiąże się niekiedy z długim czasem oczekiwania na naprawę i ogromnym wydatkiem. Nie musisz też płacić za benzynę ani parking, a jeśli dotychczas poruszałeś się środkami komunikacji miejskiej to zaoszczędzisz na biletach.

Stawiając na rower dbasz o kondycję i zdrowie

Ten fakt jest niepodważalny. Jakakolwiek forma aktywności fizycznej jest dla naszego ciała dobrym rozwiązaniem. Jazda na rowerze przyczynia się do wzmocnienia mięśni pleców, które odpowiadają za podtrzymanie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Jest także świetnym lekarstwem na serce. Układ krążenia zaczyna pracować wydajniej, przez co jest w mniejszym stopniu narażony na nadciśnienie, a serce na liczne choroby. Nie trzeba chyba dodawać, że systematyczne uprawianie aktywności fizycznej przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów i wyrzeźbienia sylwetki.

(mat. promocyjny)

+ 4 głosów: 9 (44%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 50%  6
Rower jest tak prosty w obsłudze że samemu można wszystko przy nim zrobić.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola2
2 miesiące temu 5
mam Indiane i nic nie jestem w stanie przy niej zrobić, zawsz emusze prosić chłopaka.
~ rudy
2 miesiące temu ocena: 60%  4
1. czas 2. zdrowie 3.pieniądze - ja na jeździe indianą zamiast komunikacją oszczędziłem już połowę jej wartości
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ najk
2 miesiące temu ocena: 100% 3
To akurat pragmatyczne ale dobre podejście IMO
~ hardo
2 miesiące temu 2
Rudy... przede wszystkim to jest szybciej i wygodniej, zresztą nie dziwię się, że tak szybko oszczędziłeś kasę korzystając z roweru
~ Bożena
2 miesiące temu ocena: 50%  1
Rower to moja ulubiona forma relaksu.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji