Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017

6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, szukając biura na wynajem​

aktualności 2 miesiące temu    9.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

W wielu wypadkach wynajem biura jest o wiele bardziej opłacalny niż nabycie lokalu użytkowego na stałe. Przykładem może być perspektywa rozwoju firmy czy dopiero pierwsze kroki firmy na rynku. Nie można jednak lekceważyć wyboru wynajmowanego lokalu. Stojąc przed decyzją w sprawie wynajmu biura, warto dogłębnie ją przemyśleć i przeanalizować wszystkie jej aspekty. Poniżej znajdziesz te, na które na pewno musisz zwrócić uwagę.

1. Lokalizacja

W zależności od tego, czym zajmuje się firma, oczekiwania wobec lokalizacji mogą być różne. Jeśli w danej branży często występują spotkania biznesowe, a każdy klient pojawia się w progach biura – okolica musi być prestiżowa, a możliwości dojazdu jak najdogodniejsze. Jednak w przypadku, kiedy jedynymi, którzy będą znajdować się w lokalu, będą pracownicy, lokalizacja traci na znaczeniu.

Nie można jednak zapominać o wygodzie i okolicy. Warto pomyśleć o pracownikach i szukać biura w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej czy marketów, do których można pójść w czasie przerwy i kupić coś do przegryzienia.

2. Budynek

Myśląc o budynku, trzeba myśleć dwutorowo – od zewnątrz i od wewnątrz. Fasada budowli może mieć znaczenie prestiżowe, jeśli dobrze się prezentuje – niezależnie od tego czy jest to szklany wieżowiec, czy zadbana, przedwojenna kamienica. Jest to szczególnie ważne, jeśli na rozmowy w biurze będą przychodzić klienci. A nawet jeśli nie, o wiele przyjemniej się pracuje, kiedy nie przebywa się np. w obskurnym bloku. Jednak, co prawda, wtedy nie jest to aż tak ważne.

Zwracając uwagę na wnętrze, trzeba pomyśleć o warunkach pracy w różnych porach roku. Starsze budynku mogą nie być odpowiednio ocieplone, co może skutkować niskimi temperaturami jesienią i zimą – a co za tym idzie, zwiększonymi kosztami ogrzewania.

3. Metraż

Jednym z ważniejszych aspektów wynajmowanego biura jest jego metraż. Przestrzeń musi być na tyle duża, żeby wszyscy pracownicy mogli się pomieścić i swobodnie pracować, ale też na tyle mała, żeby współpraca między nimi była wygodna.

4. Cena

Z pewnością pierwszym, o czym myśli najmita, jest cena wynajmowanego lokalu. Warto przy tym zwrócić uwagę, czy otrzymasz fakturę z 23% VAT. Jeśli my jesteś płatnikiem VAT, nie jest to problem – podatek można w całości odliczyć. W innym przypadku warto postarać się o to, żeby podatku w cenie nie było – warto się zainteresować, czy wynajmujący ma możliwość wystawienia faktury bez podatku – przy dużych kwotach można dzięki temu zaoszczędzić.

5. Media

Szukając lokalu użytkowego trzeba także zwrócić na media, jakie są oferowane przez wynajmującego. Oczywiście standardem jest prąd i bieżąca woda i nie trzeba się nad tym rozwodzić. Jeśli chce się zapewnić pracownikom wyższy standard kuchni, można się zainteresować, czy doprowadzony jest gaz.

W wielu branżach także potrzebny jest internet – dobrym pomysłem jest sprawdzenie, jakie firmy oferują swoje usługi w okolicy. W przypadku operowania plikami o dużej wadze, warto też sprawdzić oferowane prędkości.

6. Wybór

Szukając biura warto wybrać miejsce, w którym ich wybór jest szeroki i różnorodny. Głównie ma to wpływ na ceny lokali – im będzie ich mniej, tym będą droższe. Właśnie dlatego warto zainteresować się, jak wygląda sytuacja w różnych miastach.

Na przykład sprawdzając na biura do wynajęcia w Krakowie (OfficeMap) może się okazać, że będą o wiele atrakcyjniejsze od tych w innych miastach. Dodatkowo długa historia miasta sprawia, że biura mogą znajdować się w różnych lokalizacjach o bardzo różnym charakterze.

Wybierając biuro do wynajęcia, warto pomyśleć głównie o swoich potrzebach i preferencjach. Więc zanim rozpocznie się poszukiwania, trzeba je dogłębnie poznać i przeanalizować. Znając odpowiedź na pytania dotyczące 6 powyższych aspektów z pewnością znajdzie się miejsce, jakiego się oczekuje.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!