Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017

BAZAREK ZOSTAJE. Eksmisji nie będzie, zniknie pętla przy Polaka?

aktualności 4 miesiące temu    13.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 78 / 88%
A A A
Bazarek Bazarek "Na Dołku" wciąż działa fot. SK

Potwierdzają się nasze informacje. Bazarek "Na Dołku" zostanie na swoim miejscu do końca sierpnia. Co prawda, Zarząd Dróg Miejskich nie wydał na to zgody, ale same procedury trwają tak długo, że... bazarku nie opłaca się ruszać. Wszystko wskazuje natomiast na to, że targowisko przeniesie się na pętlę autobusową przy Polaka, i to wbrew protestom sąsiadów. Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił konkurs na dzierżawę pętli autobusowej.

- Nie opuścimy tego miejsca, bo nie mamy gdzie się przenieść - mówią kupcy z pawilonów przy Braci Wagów. Od kilkunastu miesięcy chcą się przeprowadzić na drugą stronę alei KEN - w rejon pętli autobusowej przy Benedykta Polaka. Zajmowany przez nich teren leży na przyszłym placu budowy tunelu obwodnicy. 

O wydanie działki, choć dopiero 30 czerwca, wystąpiła do Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która chce przekazać go wykonawcy Południowej Obwodnicy Warszawy. 

- Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi. GDDKiA dwukrotnie wyrażała zgodę na przedłużenie terminu dzierżawy terenu. O ostatecznym terminie, do 30 czerwca, również niejednokrotnie informowała np. poprzez media - mówi Małgorzata Tarnawska z GDDKiA.

Kupcy nie chcą słyszeć o zabraniu miejsca. Są gotowi nawet okupować targowisko, by nie dopuścić do jego likwidacji. - Mam propozycje od mieszkańców, aby organizować pikiety w obronie bazarku - chwali się szef kupców, radny Piotr Karczewski.

Do tak radykalnego scenariusza z pewnością jednak nie dojdzie, bo nikomu się on nie opłaca. Zarząd Dróg Miejskich potwierdza, że rozpatruje wniosek kupców o pozostawienie bazarku jeszcze przez dwa miesiące.

- Do czasu zakończenia procedowania wniosku, żadne decyzje z naszej strony nie zostaną podjęte. ZDM nigdy "siłowo" nie przejmuje terenu, działamy na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego - mówi Paweł Olek z ZDM.

A to oznacza, że kupcy mogą spać spokojnie, bo nikt ich z "Dołka" nie wygoni. Procedura przymusowego usunięcia pawilonów może trwać rok a nawet dłużej (tyle trwa już postępowanie ws. blaszaka przy Wąwozowej). - Urzędnicy nie zdecydują się na to, bo tylko pogorszy sprawę - usłyszeliśmy nieoficjalnie od miejskich drogowców.

Jak udało nam się ustalić, również wykonawca POW firma Astaldi niespecjalnie pali się do przejęcia terenu. Po pierwsze - nie ma jeszcze pozwolenia na budowę całego odcinka obwodnicy (procedury opóźniają się, zgoda ma być dopiero jesienią). Po drugie - zwłoka z przenosinami bazarku jest dobrym pretekstem do negocjowania z GDDKiA wydłużenia terminu budowy ursynowskiego odcinka obwodnicy. Kilkumiesięczne opóźnienie z uzyskaniem zezwoleń, które złapała inwestycja, obciążają wykonawcę a bazarek to "obiektywne przyczyny".

Przenosiny we wrześniu, tylko gdzie?

Podbramkowa sytuacja zdopingowała stowarzyszenie kupców do działania. Pod koniec czerwca handlowcy złożyli do Zarządu Transportu Miejskiego wnioski o dzierżawę pętli autobusowej przy Polaka.

- Rozważamy wydzierżawienie terenu, który mamy w trwałym zarządzie, na cele handlowe. W tym celu zostanie ogłoszony otwarty konkurs. Trwa obecnie procedura przygotowawcza - przyznaje Igor Krajnow, rzecznik ZTM. We wtorek ogłoszenie o możliwości dzierżawy na 3 lata pokazało się na stronie internetowej jednostki.

Jeszcze do niedawna ZTM twierdził, że pętla jest potrzebna do utrzymania ruchu komunikacji miejskiej w tym rejonie. Dziś obowiązuje już inna wersja.

- W czasie funkcjonowania bazarku na terenie pętli, dla autobusów będą obowiązywały przystanki zastępcze, które zostaną wybudowane na ulicach - mówi Krajnow.

Drugi wniosek kupców o dzierżawę - dotyczący terenu zielonego wzdłuż alei KEN, który ma być przeznaczony na parkingi dla przyszłego bazarku - rozpatruje Zarząd Dróg Miejskich. Na razie nie wiadomo jaka będzie decyzja. Urzędnicy mają na jej wydanie 30 dni. 

Tymczasem mieszkańcy bloków przy Benedykta Polaka, którzy od miesięcy protestują przeciwko przenosinom bazarku w ich sąsiedztwo czują się oszukani.

- Tyle było czasu na znalezienie lepszego miejsca dla bazarku a szef bazarku nic nie zrobił. Uparł się na naszą okolicę. Pozostaniemy z brudem, smrodem i zapchanymi miejscami postojowymi - narzeka pani Anna, którą spotkaliśmy przy Polaka 7.

Piotr Skubiszewski z lokalnego stowarzyszenia Otwarty Ursynów, które zaangażowało się w walkę mieszkańców, mówi wprost - zabiegi radnego Karczewskiego i jednostek miejskich ocierają się o bezprawie.

- Jest jeszcze przedwcześnie na wydzierżawienie tych terenów pod bazarek, skoro nie ma ostatecznych decyzji o warunkach zabudowy dla terenu, o który wnioskują kupcy. Odwołania od tych decyzji (złożyli je mieszkańcy Polaka - dop. redakcja) rozpatruje obecnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze - mówi Skubiszewski.

Jego zdaniem, aby można było legalnie urządzić bazarek na pętli, takie przeznaczenie musi najpierw dopuścić formalnie ostateczna decyzja o warunkach zabudowy. Prezes kupców jest jednak pewien, że taka decyzja zapadnie, bo nie ma prawnych przeciwskazań dla funkcjonowania bazarku przy Polaka. 

Otwarty Ursynów próbuje nie dopuścić do przeprowadzki handlowców na pętlę, stowarzyszenie wezwało ostatnio prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do mediacji w sprawie "Dołka", składa też wnioski o dołączenie do postępowań w charakterze strony. Proponuje również utworzenie weekendowego handlu owocami i warzywami na parkingu na tyłach ursynowskiego ratusza. Burmistrz Ursynowa odrzucił propozycję a odpowiedzi z placu Bankowego jeszcze nie ma.

Powiązane

+ 69 głosów: 78 (88%) 9 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (43)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Basia
4 miesiące temu ocena: 54%  43
Teraz te budy to cygański standard, brud, syf. Nie mogę się doczekać bazarku z prawdziwego zdarzenia. Przecież nie chcemy w środku bogatego Ursynowa slumsów, które prowadzą osoby ze wsi i nie mieszkają tutaj
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amon
4 miesiące temu 42
Basia, u ciebie wszyscy zdrowi? Niiby dlaczego handlowac maja tylko z Ursynowa?! Zamierzasz sprzedawac marchewke z wlasnego balkonu i chesz wykosic konkurencje ze wsi? Masz racje w pierwszym zdaniu: obecne budy to syf. Potrzebna jest hala targowa z prawdziwego zdarzenia.
~ Lolek
4 miesiące temu ocena: 48%  41
Ciekawe, co na to wszystko prokurator?
odpowiedz oceń komentarz 11 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tom
4 miesiące temu ocena: 51%  40
Czy te afrykanskie budy z blachy falistej zostana przeniesione w nowe miejsce? A moze jedna z zamozniejszych dzielnic Warszawy bedzie miala czyste, schludne targowisko godne Europy a nie.... bieda-budy prosto z Trzeciego Swiata? Oraz brud, smrod i obciach przez piec dni w tygodniu?
odpowiedz oceń komentarz 37 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fazi
4 miesiące temu ocena: 50% 39
Nie podoba się nie musisz tu kupować, a przenieść się do zamożniejszej dzielnicy!!!
oceń komentarz 17 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 41% 38
Przenieść to powinien się pan Karczewski do innej dzielnicy. Wszędzie może robić swój bazarowy biznes. Dlaczego drogi Fazi tak się uwziął Pan Karczewski na mieszkańców Ursynowa?
oceń komentarz 11 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amon
4 miesiące temu ocena: 100% 37
Fazi,ty ogarniasz o co chodzi? Raczej nie. Przeciez Tomowi chodzi o to, zeby dzielnica byla ladniejsza, czystsza, zadbana, a nie budna i dziadowska. Bazar (w wielu jezykach to slowo znaczy: burdel, balagan) robi nam obciach! Trzeba go doprowadzic do ladu.
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 75% 36
Fazi - widocznie odpowiada Tobie smród, brud i ubóstwo. Ja mam inne wymagania bo wyniosłam je z domu. Ty chyba także wyniosłeś je z domu !!!
~ Ursynowianka
4 miesiące temu ocena: 52%  35
Świetna informacja, bazarek jest bardzo potrzebny - świeże owoce i warzywa, stali sprzedający. Brawo !
odpowiedz oceń komentarz 38 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie dla prl
4 miesiące temu ocena: 47%  34
Mamy 21 wiek. Bazarek tak ,ale w formie nowoczesnej,czystej i schludnej. Stanowcze nie dla obskurnych reliktów PRL-u w środku miasta
odpowiedz oceń komentarz 45 51
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciuś
4 miesiące temu ocena: 38%  33
radny bez mandatu z Kempą interesu dobili kosztem mieszkańców , CBA powinno przyjrzeć się tej sprawie, miejmy nadzieje , że już sie przygląda
odpowiedz oceń komentarz 33 54
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ towgier
4 miesiące temu ocena: 63%  32
no to jest chyba najlepsza opcja najprostsza bo i w centrum a ta petla raczej pusta bo co tam ze 2 autobusy jest metro w końcu, sa tez inne petle na dzielni wiec jaki problem, a mieszkancy niech tak nie pyszczą ciagle o byle co bo guzik maja do gadania miejsca se mogą jakos zablokowac
odpowiedz oceń komentarz 55 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł
4 miesiące temu ocena: 0%  31
Link do informacji ZTM: http://www.ztm.waw.pl/?c=702&l=1
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 37%  30
Wypadałoby zmienić tytuł Panie redaktorze np. na "Skandal! Patologia i kolesiostwo w imię wyższego interesu (pana radnego platformy obywatelskiej)" - bardziej zgodny z rzeczywistością i więcej klików wpadnie.
odpowiedz oceń komentarz 35 59
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bhu
4 miesiące temu ocena: 47% 29
nie ma większego zła,niż twoja beatka i drugi guru sekty smoleńskiej- wstyd przed Europą
~ Fazi
4 miesiące temu ocena: 74% 28
Dla mnie nie ma znaczenia kto z jakiej partii jest. Bazarek jest potrzebny dla mieszkańców, chyba, że Wy czyli przeciwnicy wspieracie wielkie koncerny typu Tesco, gdzie nie mamy pojęcia skąd pochodzą warzywa i owoce nie mówiąc o tym, że są kiepskiej jakości. Nie podoba się to wal do Tesco po zakupy ale ja i inni chcą mieć wybór..
oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 8% 27
Szkoda, że mój komentarz się nie ukazał, kiedy kilka dni temu go dodałem. Ja drodzy moi kochani, serdecznie gardze i PiSem i PO, także zmieńcie ścieżkę narracyjną. Bazarek jest potrzebny tego nikt nie neguje, ale czy potrzebne sa przy tym wałki, białoruskie standardy i robienie w balona mieszkańców? *PS Fazi ten argument z Tesko też jest marny, myślisz, że serio są tu jacyś agenci wpływu tej brytyjskiej korporacji ? XD
oceń komentarz 1 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yrock
4 miesiące temu ocena: 37%  26
Jak najdalej od Natolina z tym bazarem!!! śmietnik i syf tylko.
odpowiedz oceń komentarz 30 51
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fazi
4 miesiące temu ocena: 69% 25
Innych argumentów nie masz?
oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 8% 24
To jest całkiem dobry argument :) Ja moge podać więcej: - kasowanie terenów zielonych, korupcja urzędniczo-polityczna, nie liczenie się ze zdaniem mieszkańców, brak wyobraźni w kontekście budowy POW i miejsc parkingowych etc... I jak skontrujesz te argumenty fazi? ps czy to Ty jesteś ten Fazi z NAS? :D
oceń komentarz 1 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marcin
4 miesiące temu ocena: 63%  23
Droga redakcjo, czy można uzupełnić artykuł o link do ogłoszenia o dzierżawe.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s.
4 miesiące temu ocena: 40%  22
Niesamowite. To wszystko pokazuje niestety, że w dzisiejszych czasach liczy się wyłącznie to, kto głośniej krzyczy. Co mają powiedzieć np. właściciele myjni ręcznej, którą szybciutko zlikwidowano? Czy właściciele innych biznesów mający kłopoty z powodu tej inwestycji? No ale oni nie mają własnego radnego. Współczuję mieszkańcom bloków przy ul. Polaka bo pewnie nieporządek (choć inne słowa się cisną na usta) będzie jeszcze większy niż w obecnej lokalizacji.
odpowiedz oceń komentarz 38 57
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fazi
4 miesiące temu ocena: 59% 21
Jaki nieporządek co Ty bredzisz? Każdy Janusz chciałby mieć blisko bazarek, ale jak koło domu to już nie prawda? Bloki na Polaka są w sporej odległości od planowanego bazarku więc nie pitolcie o hałasie brudzie czy innych pierdołach.
oceń komentarz 10 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ s.
4 miesiące temu ocena: 44% 20
Szanowny Fazi, nie tym tonem proszę, nie jesteśmy na bazarze. Nie wiem, czy każdy "Janusz" jak to jesteś łaskaw określić chce mieć blisko bazarek, czy nie ale nie ma wątpliwości, że obecnie jego nieodłączną cechą są śmieci, rozgardiasz i straszny bałagan w weekendy. A w ciągu tygodnia - proponuję się przejść i zobaczyć jak to wygląda. Nie dziwię się więc mieszkańcom ul. Polaka, że nie chcą takiego sąsiedztwa. I mają do tego święte prawo.
~ bats
4 miesiące temu ocena: 20% 19
Sporej? Byłeś tam w ogóle trollu czy tak Ci kazali pisać to piszesz? BTW Największy Janusz na dzielni to ten wąsacz z budy z koralikami, ale to tak tylko, żebyś znał swojego pana :D
~ Mirosław
4 miesiące temu ocena: 56%  18
Super informacja! Lepszego miejsca niż przy ul.Polaka nie ma !!!! dziękujemy
odpowiedz oceń komentarz 75 58
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 20% 17
Jeszcze nie dziękujcie, a nóż okaże się, że w Polsce działa np. CBA :D
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 100% 16
Oby działała CBA i zainteresowała się korupcją wykonywaną dla własnego prywatnego biznesu P. Karczewskiego i P.Kempy. Jestem ciekawa czy daje pokwitowania za zdzierane od kupców pieniądze. To jest działka dla Urzędu Skarbowego
~ debenek
4 miesiące temu ocena: 57%  15
Garstka mieszkańców Polaka z syndromem NIMBY usilnie chce pozbawić mieszkańców jedynego miejsca na Ursynowie ze świeżymi warzywami i owocami. Może to Lidl i Biedronka im za to płacą?
odpowiedz oceń komentarz 70 53
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 36% 14
Trochę szacunku do mieszkańców Panowie biznesmeni z PO, nie garstka, bo mówimy o kilku tysiącach osób, i nie z żadnym syndromem, tylko po prostu chcą żyć w komfortowych warunkach, a Wy im odbieracie to prawo. Może to Pan Karczewski każdemu z osobna zapłaci za uciążliwości?
oceń komentarz 27 47
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ StasioJasio
4 miesiące temu ocena: 37% 13
@Debenek - kup sobie kolo i puknij sie w czolo . Mieszkasz w tym rejonie ? zapewne NIE - zapewne jestes leniwym opojem ktoremu nie chce sie ruszyc 4 liter aby kupic to na co ma ochote - - Ja twierdze caly czas ze bazarek prosperuje tylko w weekendy i tak juz pozostanie -wiec mi jako okolicznemu mieszkancowi jest bez roznicy gdzie on bedzie -moze byc i na drugim koncu Ursynowa - mamy metro -autobusy -mozna ruszyc tylek i dla zdrowia sie przejsc (w zaleznosci od lokalizacji) ale najlepiej jest krzyczec ze tak chcemy bazarku pod oknami gdy sami nie mieszkamy w okolicy
oceń komentarz 28 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 35% 12
Panie Karczewski, Panie Kempa możecie se dodac miliard minusów, możecie ściemniać, przepychać te swoje intersy, wycinać, budować. Cieszcie się tym póki możecie, bo Ursynów już się na Was na szczęście poznał i Wasze dni są policzone.
oceń komentarz 17 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 15% 11
@StasioJasio - debenek to bankowo ktoś z ratusza, kto normalny by dodał tak idiotyczny komenatrz?
oceń komentarz 5 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 100% 10
Nie jesteś zorientowany, handlarze z bazarku zaopatrują się w tym samym miejscu co Lidl i Biedronka. Jeżeli nie wierzysz to możesz to sprawdzić i dopiero się zdziwisz.
~ marta
4 miesiące temu ocena: 41%  9
Teraz jest lato. Ludzie mieszkający w pobliżu bazarku nie mogą otwierać okien, bo mqjq smród i wielkie muchy.Jest XXI wiek. Handel trzeba cywilizować.
odpowiedz oceń komentarz 48 68
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Makumba
4 miesiące temu ocena: 66%  8
Warzywa i owo e to za mało. Ja tam kupuję wszystko od majtek po garnki, od kapci do kosmetyków. Dołek musi zostać i koniec. Wielkie galerie są beznadziejne.
odpowiedz oceń komentarz 73 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tom
4 miesiące temu ocena: 15% 7
Identyczny post pojawia sie pod innymi artykulami o bazarze.
oceń komentarz 3 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefcia
4 miesiące temu ocena: 14% 6
identyczny post bo tej samej osoby. Widocznie ma stabilne poglądy i nie zmienia ich z artykułu na artykuł :)
oceń komentarz 2 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bats
4 miesiące temu ocena: 9% 5
Ponoć pan Karczewski zainwestował $ w jakaś agencję PR, więc może stąd takie podobne komentarze ctrl+c ctrl+v ? :D
oceń komentarz 1 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 0% 4
Jeśli kupujesz bieliznę i kosmetyki na bazarku, to wyobrażam sobie jaką jesteś elegancką kobietą
~ Małgorzata
4 miesiące temu ocena: 40%  3
Tak właśnie wygląda to w Polsce. Najlepsze dwa miesiące pod kątem budowlanym zostaną stracone, bo blokuje to weekendowy bazarek, który przez resztę tygodnia wygląda jak śmietnisko (i to w centrum dzielnicy). Widać to nawet na zdjęciu do tego artykułu. Kto na to pozwala?
odpowiedz oceń komentarz 45 67
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smerf_maruda
4 miesiące temu ocena: 34%  2
Odpowiedz juz jest - kolezka partyjny z Placu Bankowego lekcewazacy potrzeby mieszkancow i wysmiewajacy fakt, ze ludzie bropnia autobusow (nie kazdy ma tyle kasy jak on i rozbija sie samochodami!!) wygral. Dziekujemy za taka polityczna mediacje.
odpowiedz oceń komentarz 29 56
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arcadio
4 miesiące temu ocena: 45%  1
Zamiast ucywilizowanego bazaru np. vis-a-vis Straży Pożarnej przy Płaskowickiej, będzie dalej ten sam syf i problem z parkowaniem dla mieszkańców okolicznych budynków. Robiłem tam czasem zakupy, na piechotę (mieszkam 1 km dalej) ale więcej tam się nie pojawię. Kolejna roszczeniowa ekipa "kupców" a tak naprawdę handlarzy którzy muszą postawić na swoim z pomocą "radnego" który dba o dobro jednej "handlarskiej" strony. Dno.
odpowiedz oceń komentarz 55 67
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji