Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1-LEGIA-TENIS-od19-04do19-05

JOBSPOT 2017. Praca szuka człowieka! FOTO

praca i szkolenia 21 dni temu    6.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
15 zdjęć fot. KT

Ponad 50 wystawców, setki ofert pracy i praktyk. Prezentacje, wykłady a nawet pokazy najnowocześniejszych nowinek ze świata technologii. Spotkania z ludźmi, którzy odnieśli sukces i chętnie dzielą się doświadczeniami biznesowymi. Tak wyglądały targi pracy JobSpot 2017 organizaowane przez ursynowską Akademię Vistula.

Poszukiwacze zawodowej drogi tłumnie przybyli dziś na kampus Uczelni Vistula. Piąta edycja targów pracy JobSpot jest szansą dla pracodawców i potencjalnych pracowników - jedni i drudzy próbowali dziś pokazać swoje najmocniejsze strony. 

- Najważniejsza jest znajomość języków. Mniejsze znaczenie ma papier, pracodawca doceni pracownika, który zna dwa lub trzy języki. Kluczem jest też determinacja i umiejętność sprzedania samego siebie - ocenia Paula z firmy rekrutującej pracowników.

Targi zorganizowano dla studentów, którzy szukają pomysłu na swoją zawodową przyszłość Ponad 50 pracodawców z różnych branż przeprowadziło rekrutacje do swych szeregów. Hotelarstwo, gastronomia, a może praca w kulturze? Wybór był szeroki, więc zainteresowanych pracą również nie zabrakło. 

- Studiujemy stosunki międzynarodowe, jesteśmy na III roku. Przyszłyśmy, żeby zorientować się, czy jest tu coś dla  nas. Interesuje nas polityka, więc zostawiamy CV w organizacjach i firmach, które działają na tym polu - mówią Anastazja i Irena, studentki z Vistuli.

Na targach pojawiło się wiele znanych i dużych marek. Przedstawiciele takich firm jak: Accenture, Emmerson, bank PEKAO SA, PKS "Polonus" czy Empik przedstawiali oferty i zachęcali do pracy. To jednak nie wszystko, studenci mogli posłuchać wykładów Ewy Dudzic, która jest współtwórczynią globalnej marki GLOV oraz Piotra Cieszewskiego, trenera przywództwa i zdobywcy Mount Everestu. Jak połączyć pasję z pracą i jeszcze osiągnąć upragniony sukces?

- Chcemy opowiedzieć o sukcesie na przykładach ludzi, którym się udało zawodowo. Zaprosiliśmy bardzo ciekawych gości i przygotowaliśmy debatę. Mam nadzieję, że studenci wyciągną z tego wskazówki dla siebie - mówi Ewa Wolniewicz z biura karier Uczelni Vistula.

Studenci podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami pytali przede wszystkim o wymiar czasowy pracy. Dopiero w dalszej kolejności interesowały ich stawki i zarobki. 

- Studenci chcą zazwyczaj pracy dorywczej, żeby pogodzić ją z zajęciami. My rekrutujemy ludzi do czterogwiazdkowych hoteli w całej Polsce. Dużo osób zostawiło nam CV, jesteśmy zadowolone, teraz będziemy umawiać się na indywidualne spotkania - mówi Karolina z firmy, która rekrutuje obsługę hotelową.

Targi były również okazją do odkrycia w sobie nowej pasji, która mogłaby stać się początkiem zawodowej kariery. Odbyły się warsztaty z robienia biżuterii ze specjalnego rodzaju modeliny. Fascynaci nowinek sprzętowych mieli okazję wypróbować drukarkę 3D a miłośnicy kawy mogli sprawdzić jak jest po drugiej stronie ekspresu.

Portal Haloursynow.pl był patronem medialnym targów pracy JobSpot2017.

Praca szuka człowieka, czyli JOBSPOT 2017!
fot. Kuba Turowicz
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obserwator
21 dni temu 1
Świetna sprawa takie targi!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji