Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Kolejne "Biedronki" i "Lidle" na Ursynowie. Potrzebne?

aktualności 6 miesięcy temu    14.05.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 18 / 72%
A A A
Teren budowy bloku przy Dereniowej. Ma tam powstać Teren budowy bloku przy Dereniowej. Ma tam powstać "Biedronka" fot. SK

W najbliższym czasie na Ursynowie przybędzie dyskontów pod marką "Biedronka" i "Lidl". Obie sieci uważają, że mają w naszej dzielnicy za mało sklepów. Nie brakuje jednak głosów, że zagraniczne molochy wykańczają osiedlowe sklepiki i polskie sieci handlowe.

Nowa "Biedronka" ma powstać wkrótce w kończonym właśnie budynku przy Dereniowej 10. Dyskont otworzy się późnym latem. To na razie informacje nieoficjalnie, których ani sieć, ani spółdzielnia mieszkaniowa "Imielin" nie chcą potwierdzić. Wg naszych informacji Jeronimo Martins wynajęło jednak największą powierzchnię w apartamentowcu przy Dereniowej i adaptuje ją do swoich potrzeb.

W tej chwili "Biedronka" ma na Ursynowie siedem sklepów, dość równomiernie ulokowanych na terenie dzielnicy. Brakuje jej lokalizacji na Kabatach i bliskim Zielonym Ursynowie. Ale zapewne to tylko kwestia czasu. W ostatnich dwóch latach sieć otworzyła "Biedronki" przy Migdałowej, przy Metrze Stokłosy oraz na Romera.

Mniej ekspansywny jest "Lidl" - niemiecka sieć dyskontów, która jak do tej pory ma na Ursynowie 4 sklepy, w tym najnowszy, otwarty jesienią ubiegłego roku, przy Rosoła 18. Inwestor był zainteresowany rejonem Puławskiej i Pileckiego - a dokładniej działką przy ul. Kraski. Ale nie chwali się czy udało mu się pozyskać grunty.

Pojawiają się za to informacje na temat wynajęcia przez Lidl opuszczonego przez MarcPol pawilonu przy ul. Bacewiczówny, który jest własnością spółdzielni "Stokłosy". Budynek jest w fatalnym stanie technicznym i mógłby być wynajęty tylko na kilka lat - docelowo w jego miejscu spółdzielnia planuje budowę bloku mieszkalnego. Pytanie czy "Lidl" zdecyduje się na takie warunki. Z pewnością konkurencyjny wobec pobliskich dwóch "Biedronek", duży sklep spożywczy przydałby się mieszkańcom tej okolicy.

na zdjęciach powyżej: nieczynny pawilon po "MarcPolu" przy Dereniowej; obok - blok, w którym ma powstać "Biedronka"

Nie brakuje głosów, że należy powstrzymać ekspansję dwóch najbardziej agresywnych sieci handlowych w Polsce. Pojawienie się w okolicy "Biedronki" lub "Lidla" skazuje sklepy osiedlowe na pewną śmierć. Utrzymują się jedynie te, które mają wydłużone godziny otwarcia oraz oferują szeroki wybór alkoholi, czego nie można powiedzieć o dyskontach.

Na spadające obroty narzekają nie tylko właściciele małych sklepów, ale też takich obecnych na Ursynowie sieci jak: Mokpol czy Top Market. Konkurencji na rynku nie wytrzymały popularne niegdyś w naszej dzielnicy sklepy MarcPolu, który zamknął swoje placówki przy Dereniowej i Bacewiczówny. Inne przejęła sieć Top Market. Pawilon przy Dereniowej wciąż stoi pusty, mimo wystawienia przez spółdzielnię oferty wynajmu. Sąsiedztwo przyszłej "Biedronki" w bloku obok zniechęca do przejęcia tego sklepu.

+ 13 głosów: 18 (72%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (22)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Erana
6 miesięcy temu ocena: 100%  22
Nie wiem czy wolałabym kolejną Biedronkę lub Lidla obok siebie, ale zdecydowanie preferuję je od olbrzymiego bloku zasłaniającego mi widoczność - mówię o pawilonie przy ul. Bacewiczówny.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AdiWawa
6 miesięcy temu ocena: 100%  21
Tak gwoli nagłówka jeszcze. To co jak co ale nasze krajowe małe sklepy i sieci handlowe to wykańczają nasze przepisy podatkowe tak w pierwszej kolejności. Potem to już zamożność klientów, jesteśmy tak zamożni że po prostu kupujemy tam gdzie najtaniej (i kółko się zamyka)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynow
6 miesięcy temu ocena: 100%  20
Przy metrze ursynów przydalby sie normalny sklep z duzym zaopatrzeniem. Delikatesy Centrum są ok, jednak zdarzaja sie czeste braki towaru, natomiast top market to jakiś żart
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ berry1983
6 miesięcy temu 19
Przecież 5 min stamtąd jest Megasam (bardzo dobrze zaopatrzony) , a 200m od megasamu Biedronka - opanujmy się, nie potrzeba tyle sklepów!!
~ WarszawiAnka
6 miesięcy temu ocena: 60%  18
Z ta siecią Mokpola czy Top Marketu to nie przesadzajmy. I nie koniecznie szkodzi. Megasamowi dobrze zrobiło otworzenie obok biedronki
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mania
6 miesięcy temu ocena: 73%  17
Owszem, potrzebne. W Biedronce i Lidlu jest wybór i towar zawsze świeży (patrz np Biedronka przy ul. ZWM). Sklepy osiedlowe i sieci np Top Market same skazują się na śmierć z powodu jakości towarów jak i cen. Po likwidacji Marc Polu przy ul. Dereniowej 8 po zakupy jeździmy do E.Leclerc.
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abba
6 miesięcy temu ocena: 67%  16
Uważam,że Biedronki i Lidle są jak najbardziej POTRZEBNE! Moi znajomi z Dolinki Służewieckiej i okolic do nas przyjeżdżają. Do TESCO.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mich
6 miesięcy temu ocena: 62%  15
Kiedy wreszcie będzie galeria Tesco na Kabatach?
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tessa
6 miesięcy temu ocena: 100% 14
nie bedzie bo nie jest nikomu potrzebna
~ Legionista
6 miesięcy temu ocena: 64%  13
Brakuje Biedronki w okolicach ulicy Meander, Braci Wagow. Jest za to mega drogi Top Market
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ trix
6 miesięcy temu ocena: 50% 12
Przecież wystarczy się przejść kawałek do Płaskowickiej/Hirszfelda...
~ Legionista
6 miesięcy temu ocena: 67% 11
no tak. albo można podjechać metrem na stokłosy
~ mi
6 miesięcy temu ocena: 100%  10
Działka przy ul. Kraski nadal należy do JWC. Tak przynajmniej wynika z księgi wieczystej działki.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gery
6 miesięcy temu 9
a w którym to miejscu ? czy to ten dawny budynek co były gokardy ?
~ lucy
6 miesięcy temu ocena: 47%  8
Biedronki czy Lidle mają bardzo ograniczoną ofertę, przyzwyczajają do kupowania standardów i "badziewia". Ursynów staje się dziadowski skoro takie sieci tu grasują. Niby taniocha (chociaż nie zawsze) i zwykła pospolitość. Jeszcze Piotr i Paweł trzyma chociaż fason.
odpowiedz oceń komentarz 9 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ volta2
6 miesięcy temu ocena: 40% 7
niedawno byłam w lidlu i muszę się przyznać, że po raz drugi wyszłam bez zakupów. masa niewiadomo czego, właśnie badziew jakiś, gdzieniegdzie coś interesującego i kolejka, z której nie idąc do kasy nie sposób się wydostać. matnia i więzienie zarazem ten przybytek(stryjeńskich) a ludzi pełno...
~ ANTYPIS
6 miesięcy temu ocena: 40%  6
u mnie na osiedlu lasek brzozowy jest super mały sklepik "U GRZE ŚKÓW" maja zawsze świeże warzywa owoce wędliny i nabiał i trzymają się bo mimo że drożej to jakość asortymentu jest na bardzo wysokim poziomie nieporównywalny z okok funkjonujacym marketem "CARREFOUR"{
odpowiedz oceń komentarz 4 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gandalf
6 miesięcy temu ocena: 46%  5
Na 148 tysięcznym Ursynowie brakuje Galerii Handlowej z prawdziwego zdarzenia. Mniejsze miasto Piła (75 tys mieszkańców) ma takich galerii kilka...
odpowiedz oceń komentarz 13 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zły porucznik
6 miesięcy temu ocena: 60% 4
I przepraszam bardzo - co z tego wynika? Bo na przykład z Ursynowa do Galerii Mokotów są dwa kroki, a z Piły gdziekolwiek już nie. Do tego na Ursynowie jest cały wianuszek supermarketów i mnóstwo punktów usługowych.
oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fazi
6 miesięcy temu ocena: 45% 3
A ruszyć 4 litery i pojechać do Galerii Mokotów to nie łaska?
~ kuntakinte
6 miesięcy temu ocena: 57% 2
Nie po to się sprowadzali na Ursynóf z jakiś zapadłych wiosek, żeby teraz jeszcze dymać na mokotóf do galerki.
~ alisterkabat
6 miesięcy temu ocena: 100% 1
To jedź do Piły ;) A może wracaj?