Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Masakra w metrze! Tak wyglądały ćwiczenia... 22 lata temu. FOTO

aktualności 8 miesięcy temu    19.02.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
13 zdjęć fot. NAC

Wiosną 1995 roku w warszawskim metrze ogłoszono alarm – katastrofa w pociągu zmierzającym w kierunku Kabat. Zdjęcia z tego dnia są drastyczne, ale... tak naprawdę nikomu nic się nie stało. Były to pierwsze ćwiczenia służb ratowniczych w podziemnej kolejce.

Cofnijmy się o 22 lata. Zbliża się huczne otwarcie pierwszego odcinka warszawskiej linii metra. Architekci, służby porządkowe i ratownicze chcą dopiąć wszystko na ostatni guzik. Trzeba przeprowadzić jeszcze próbną akcję.

Szybka mobilizacja ratowników, pierwsza pomoc ofiarom w wagonach i transport rannych do czekającej przy stacji karetki. Na fotografiach z pierwszej "akcji ratowniczej" w metrze widać, że służby porządkowe były świetnie przygotowane... zresztą rzekome ofiary również. Cała akcja wyglądała bardzo realistycznie! Takie ćwiczenia w metrze odbywają się co jakiś czas, ale w porze nocnej. Oby nigdy nie trzeba było sprawdzać poziomu wyszkolenia służb.

ZOBACZ ĆWICZENIA SPRZED 20 LAT NA ZDJĘCIACH (źródło: NAC)

Fotoartykuł
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ursynowski
8 miesięcy temu 2
Strój policjanta naprawdę z innej epoki.. lekarze też mraśnie wyglądają..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ warszawiak
8 miesięcy temu 1
Policjanci zmienili się diametralnie, lekarze także. Nawet strażacy/ratownicy co nieco. Tylko to przaśne ruskie metro dalej straszy ... PS: ofiary masakry to chyba pierwowzór "zielonych ludzików" z Krymu. Popatrzcie na ich buty :) Policjant na foto to przemianowane ZOMO i wszystko w temacie. Zielone Ludziki vs. ZOMO: 0:13 !!!