Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-SAMOLOT-od-16-10-do-31-10-2017

Nowe bilety i ceny. Będą zmiany w komunikacji miejskiej

aktualności 7 miesięcy temu    3.03.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 4 ocen 7 / 57%
A A A
 fot. ZTM

Ratusz chce wprowadzić zmiany w taryfie za przejazdy komunikacją miejską. Zyskają pasażerowie podróżujący w 1. i 2. strefie, powrócą też praktyczne bilety 3-dniowe. Mała rewolucja biletowa ma wejść w życie od 1 czerwca.

Warszawskie autobusy, pociągi, metro i tramwaje przewożą ponad miliard pasażerów rocznie. Władze stolicy chcą, aby komunikacja miejska była bardziej atrakcyjna dla mieszkańców, co ma zniechęcać do podróżowania własnym autem. 

- Udział komunikacji miejskiej w obsłudze wszystkich podróży wykonywanych w Warszawie ma wzrosnąć z 56,9 do 65 proc., a jednym z priorytetów miasta jest zmniejszenie liczby pojazdów wjeżdżających do stolicy i ograniczenie emisji zanieczyszczeń - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Zachętą do rezygnacji z aut i przesiadki do komunikacji mają być m.in. najnowsze zmiany w taryfie opłat za przejazdy.

- Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent M. St. Warszawy.

Ale to nie wszystko. Dotychczasowa oferta biletowa zostanie rozszerzona. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 złotych. Będzie to z pewnością duże ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasować jeden lub dwa kartoniki. 

Specjalnie dla turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni lub sporadycznie jeżdżących autobusami, w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa).

Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres czasu).

Decyzję o wprowadzeniu wszystkich zmian podejmą radni m.st. Warszawy. Zmiany mają obowiązywać od 1 czerwca.

JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NOWE CENNIKI BILETÓW DŁUGOOKRESOWYCH W 1. i 2. STREFIE?

 

+ 4 głosów: 7 (57%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ italiano
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
A jakaś obniżka dla pierwszej strefy czyli dla Warszawiaków ? Wydaje mi się , że komunikacja miejska jest opłacana z podatków ludzi mieszkających w Warszawie plus opłaty negocjowane z gminami podwarszawskimi .
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KK
6 miesięcy temu 3
No właśnie. Czy to ukłon dla "metropolii"? Przecież PO nie chce a tu taka łaskawość dla nich. Czy np. ościenne miejscowości płaca podatki US w Warszawie. Dlaczego nie obniżają biletów warszawiakom. Czy zawsze musi być ważniejsza polityka a nie zdrowy rozsądek!!!
~ prohibic
7 miesięcy temu ocena: 50%  2
zbliżają się wybory heheh!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
7 miesięcy temu ocena: 91% 1
Chyba wybory w poszerzonej metropolii. Warszawiak nic na tym nie skorzysta, bo nie kupuje biletów 1+2.
oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji