Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
ROENTGENA-01-02-do-31-03

Od lutego drożej na poczcie! Jak oceniacie ursynowskie placówki?

aktualności 2 miesiące temu    30.01.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 24 ocen 20 / 85%
A A A
Poczta przy BelgradzkiejPoczta przy Belgradzkiej fot. SK

Od 1 lutego drożeją usługi Poczty Polskiej. Za wysłanie np. listu poleconego zapłacimy o złotówkę więcej. Na Ursynowie znajduje się 18 punktów pocztowych. Czy z ich usług mieszkańcy są zadowoleni?

Podwyżki pocztowcy tłumaczą koniecznością poprawienia rentowności Poczty Polskiej. Twierdzą również, że obecnie ceny usług pocztowych w Polsce są nieporównywalnie niższe niż inne usługi publiczne.

- Przykładowo w Warszawie za najtańszy 20-minutowy bilet komunikacji miejskiej zapłacimy 3,40 zł, a za list do dowolnego miejsca w Polsce jedynie 2 zł. Planowane od lutego zmiany cen będą wahały się w granicach do kilkudziesięciu groszy. Dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów będzie to oznaczało dodatkowy wydatek kilku złotych w skali roku - informuje Poczta Polska.

Od 1 lutego ceny najpopularniejszych listów, które wysyła przeciętny Kowalski będą wynosić:

  • Przesyłka listowa ekonomiczna (waga do 350 g, gabaryt A) - 2,60 zł (dotychczas 2,00 zł)
  • Przesyłka listowa priorytetowa (waga do 350 g, gabaryt A) - 3,20 zł (dotychczas 2,50 zł)
  • Przesyłka polecona ekonomiczna (do 350 g, gabaryt A) - 5,20 zł (dotychczas 4,20 zł)
  • Przesyłka polecona priorytetowa (do 350 g, gabaryt A) - 6,80 zł (dotychczas 5,50 zł)

Na Ursynowie znajduje się 18 punktów pocztowych. W ostatnich latach powstało sporo filii, które mają za zadanie odciążyć niektóre oblegane oddziały Poczty Polskiej. Da się też zauważyć wyraźną poprawę w kulturze obsługi. Ale jak mówią nam mieszkańcy, to jeszcze nie poziom porównywalny z obsługą klienta w firmach prywatnych.

Najczęściej na Ursynowie narzeka się na pocztę przy ul. Belgradzkiej 42 - największą tego typu placówkę w naszej dzielnicy. 

- Kolejki są gigantyczne, a listonosz nie przynosi listów poleconych do domu - mówi pan Wiesław.

- Wczesnym popołudniem kolejki są ogromne. System pobierania numerków nie działa więc zawsze znajdą się tacy co wcisną się w kolejkę. I do tego pracownicy w okienkach. Nigdy nie wiedzą o co człowiekowi chodzi. Wstają, kręcą się po urzędzie, wiecznie czegoś szukają i znaleźć nie mogą. Ruszają się jak muchy w smole. Katastrofa - podsumowuje nasz czytelnik.

Pani Iwona z Natolina ma inny problem. - Mieszkam na 3 piętrze w bloku bez windy. Cały dzień jestem w domu. Listonoszowi nigdy nie chce się wejść na górę. Zawsze zostawia awizo w skrzynce. Później muszę iść po ten nieszczęsny list na pocztę i swoje odstać. Nieraz składaliśmy z mężem skargę, ale to nie przyniosło żadnych efektów - żali się mieszkanka Natolina. Podobnie dzieje się na Kabatach, ale pracownicy poczty z Zaruby po wyjaśnienia odsyłają na Belgradzką, gdzie znajdują się główny punkt dystrybucji listów.

Dużo lepiej oceniane są placówki pocztowe przy Lanciego, przy Szolc-Rogozińskiego czy Cybisa. Sporo skarg było natomiast na agencję pocztową przy Wańkowicza, do momentu kiedy działała, bo od czasu pojawienia się placówki przy al. KEN 19, tamtejszą agencję zlikwidowano.

- W mikroskopijnym pomieszczeniu stało w kolece po 10-12 osób, przychodziły osoby seryjnie wysyłające korespondencję. Po pół godziny stania wszyscy bardzo się irytowali. Żona wystawała tam w kolejce zawsze min. 45 minut i była świadkiem notorycznych awantur - mówi pan Piotr.

A Wy jak oceniacie funkcjonujące na Ursynowie placówki Poczty Polskiej?

+ 17 głosów: 20 (85%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka Kabat
2 miesiące temu 24
Jeśli takie jest podejście to rzeczywiście nie ma szans na poprawę. Niskie zarobki to nie powód aby pracować "gorzej". Tracą na tym tylko klienci. Z drugiej strony staram się Panią zrozumieć-pensja głodowa. Może lepiej iść do Lidla na kasę niż siedzieć na poczcie?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ z.woli.
2 miesiące temu 23
dostalam umowe o zastepstwo , 1400 do reki ,wiec nie liczcie na wydajna prace
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka Kabat
2 miesiące temu ocena: 100%  22
Problem na poczcie na Belgradzkiej to nie numerki (lub ich brak) tylko Panie i Panowie, którzy tam pracują. Ruszają się jak muchy w smole. Ilekroć tam jestem, szlag mnie trafia, bo podchodzę do okienka z dwoma listami poleconymi, a spędzam przy okienku 10 minut. Powolna obsługa to mało powiedziane. Mam porównanie, bo mieszkam na Kabatach i często korzystam z poczty na Ekologicznej. Tam nawet gdy jest kolejka nie traci się tyle czasu co na Belgradzkiej. Nie wspominając, że obsługujące tam Panie są kompetentne i miłe. Niestety na Belgradzkiej odnosi się wrażenia jakbyśmy byli w PRL.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ grom
2 miesiące temu ocena: 100%  21
Bez przesady! Jesli chodzi o poczte na Belgradzkiej, to likwidacja numerkow zmniejszyla kolejki oraz usprawniła obsługę. Rzeczywiscie, zawsze jest tam tlum i mogliby zatrudnic wiecej pracownikow.
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek_ursynów
2 miesiące temu ocena: 17% 20
Chyba żartujesz, to numerki powodowały, że był porządek. Jakby było jak mówisz, to wszędzie zlikwidowaliby numerki, a jednak są prawie we wszystkich miechach gdzie chodzę coś załatwić (urząd skarbowy, urząd dzielnicy) Teraz żeby coś załatwić to trzeba bardzo rano iść, w innym przypadku trafiamy na nie kolejkę, ale na niezorganizowany tłum
~ elfw
2 miesiące temu ocena: 67%  19
Mnie najbardziej denerwuje jak wyjmuję ze skrzynki awizo i nie wiem kto i czego ode mnie chce.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boksik
2 miesiące temu ocena: 100%  18
Swoją drogą, to chyba dobrze, kiedy masz pewność, iż twoja lokalna poczta odeprze w 100% każdy możliwy cyberatak. Mnie to przekonuje.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Boksik
2 miesiące temu ocena: 100%  17
Z pocztą na Belgradzkiej wiążą się różne doświadczenia, już w latach osiemdziesiątych, kiedy omawianego budynku tam jeszcze nie było wpadłem jednej zimy w rozpadlinę lodową, tak że ugrzęzłem z poziomem gruntu mocno powyżej kolan. Po dłuższym czasie nerwowej walki, na ratunek ruszył mi przechodzący nieopodal robotnik. Ludzie mieli wtedy złote serce, nie to co dzisiaj. Nie tylko wyciągnął mnie z błotnej kurzawki ale na dodatek wrócił się w to rozpadlisko i wyłuskał zagrzebane tamże przeze mnie Relaksy. Przez głowę mi wtedy nie przeszła myśl, iż mógłbym mieć jakiekolwiek żale na powstającą właśnie lokalną i pobliską Pocztę. Problemem nie jest Poczta, tylko wzrastające zaludnienie dzielnicy a za tym liczba punktów i zadań jakie przyszło jej z tego względu obsłużyć. Jak dla mnie pocztowcy radzą sobie z tym problemem, przy posiadanych środkach, jeszcze w miarę dobrze. P.S. Czy widział ktoś z Was ostatnio taką staromodną „Książkę Skarg i Zażaleń”. Kiedyś wisiała chyba na Belgradzkiej.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Befsztyk
2 miesiące temu ocena: 50%  16
Kabaty - listonosz nosi tylko awiza. Nawet nie sprawdza, czy ktos jest w mieszkaniu. Blok z winda.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ass
2 miesiące temu ocena: 100%  15
urząd Surowieckiego 8-porażka!!! Pracownicy opieszali,obsługa trwa bardzo długo, pan Bogdan obsługuje jednego klienta ok 10 minut, każdy klient go unika jak może, panie lekko naburmuszone zazwyczaj, jedynie pani Krystyna-najmłodsza z towarzystwa obsługuje 5 osób w tym czasie co koleżanka lub kolego jedną, nie dość że szybka i kompetentna to jeszcze życzliwa i grzeczna. Szkoda,że pensję ma taką jak inni pracując pięć razy wydajniej:(
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
2 miesiące temu ocena: 0%  14
"Za najtańszy 20-minutowy bilet komunikacji miejskiej zapłacimy 3,40 zł, a za list do dowolnego miejsca w Polsce jedynie 2 zł" Czyli cennik usług pocztowych będzie kształtowany wg taryfy PKP Intercity?
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
2 miesiące temu ocena: 100%  13
Na poczcie na Zamiany tez sie pogorszyło, chyba brak tam dobrego naczelnika. Mało miejsc do siedzenia, brak numerków, ogolnie po remoncie kolejki sie wydluzyly 2-krotnie.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ przemo
2 miesiące temu ocena: 50%  12
Na 1916% polecam UP z Dunikowskiego!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 30_lat_na_Ursynowie
2 miesiące temu ocena: 50%  11
Kiedyś (z 5 lat temu) na poczcie na Belgradzkiej 48 był system pobierania numerków i był porządek, można było zamiast oczekiwać w kolejce, wyjść zrobić zakupy. Kiedy system padła, zrobił się niesamowity bałagan, bo jest otwarte kilka okienek, w których można wszystko załatwić. Kiedyś okienka były specjalizowane, przez co wszystko szło szybciej. No i konkurencja zarabia, bo odbiór przesyłki wole wybrać paczkomat IN-post, lub kuriera, wtedy nie muszę iść na pocztę.
odpowiedz oceń komentarz 7 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
2 miesiące temu ocena: 88% 10
Po likwidacji numerków wszystko sprawniej działa. Wcześniej ludzie brali numerki, rezygnowali z czekania i wychodzili. Pani w okienku wywoływała kolejne numerki i nikt nie podchodził, wszyscy tracili niepotrzebnie czas. Problem obecnie jest inny: odbiór awizo jest możliwy po 18, wtedy na poczcie zjawia się tłum ludzi, a jednocześnie połowa pracowników kończy swoją zmianę i zostają 2 czynne okienka.
~ zły porucznik
2 miesiące temu ocena: 50%  9
Urząd przy Zaruby fatalny. Panie na ogół miłe (ale nie zawsze), ale wyjście na pocztę zawsze wiąże się ze zmarnowaną godziną w kolejce. Listonosz to nawet już tylko jakiś odległy miraż z dzieciństwa, za to awizo jest dosłownie na każdą przesyłkę. Do tego poczta nie radzi sobie z przesyłkami typu "pakiet" - za każdym razem jak coś przychodzi z amazona, to nie mogą tego znaleźć, bo to "pakiet" i to inaczej jest i tak dalej. Więc akacja szukania się zaczyna i dzwonią po dwóch dniach, że mają.
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LALA
ponad rok temu ocena: 0%  8
najgorszy to urząd warszawa 48 al.niepodległości121/123 .przesympatyczne są te Panie co tam pracują ale NACZELNICZKA TO JAKAŚ WARIATKA.ZALETĄ TEGO URZĘDU JEST PROFESJONALNA I SZYBKA OBSŁUGA KLIENTA.WSPÓŁCZUJĘ TYM PANIOM KTÓRE TAM PRACUJĄ ,TAM SŁYCHAĆ CIĄGLE KRZYKI TEJ PANI DRZWI SĄ ZAMKNIĘTE ALE I TAK WSZYSTKO SŁYCHAĆ TE SZANTAZE.TAK NIE POWINNO BYĆ.TA PANI NIKOGO NIE SZANUJE.W TAKIM RAZIE CO ROBI NA STANOWISKU NACZELNIKA?!!
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dupogodziny.pl
ponad rok temu ocena: 50%  7
nic dodać, nic ująć... dupogodziny.pl
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kristoff
ponad rok temu ocena: 100%  6
Bez dwóch zdań - to NAJGORSZA poczta na Ursynowie. Podzielam to zdanie!
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bell
ponad rok temu ocena: 100%  5
Co do Panów listonoszów...... jeszcze w zeszłym roku mieliśmy taki sam problem, nie ważne czy ktoś był w domu czy nie awizo zawsze było w skrzynce. Nie wiem jak to sie stało ale mamy nowego Pana listonosza, przemiłego młodego Pana. Zawsze przynosi listy i przesyłki do domu, jest grzeczny, uprzejmy i oby takich więcej.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ken
ponad rok temu ocena: 80%  4
Mam coś takiego i nawet wtedy leniwy listonosz z Belgradzkiej nie wrzuca do skrzynki listu tylko awizo.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M
ponad rok temu ocena: 11%  3
Obrażona pani z trzeciego piętra może podpisać kwit upoważniający leniwego listonosza do pozostawiania przesyłek poleconych (bez potwierdzenia odbioru oczywiście) w skrzynce...
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
ponad rok temu ocena: 63% 2
A dlaczego niby Pani ma zostawic kwit? List polecony powinen byc dostarczony do odbiorcy - przeciez za to placimy. Zgadzam sie z opinia o urzedzie na Szolc - Rogozinskiego. Zawsze szybko, milo i kompetentnie, a nawet z zyczeniami milego dnia :-)
~ Kenez
2 miesiące temu ocena: 50% 1
Z tym szybko to przesada, ale z resztą się zgadzam.