Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017

Rosnąca popularność e-commerce

wyróżnienia 8 miesięcy temu    17.02.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Sklepy internetowe stanowią dzisiaj potężną oręż polskiej gospodarki. Eksperci uważają, że rosnąca popularność e-commerce to dopiero początek tego, z czym przyjdzie zmierzyć się stacjonarnym sprzedawcom już za kilka lat.

Sklepy internetowe stanowią dzisiaj potężną oręż polskiej gospodarki. Eksperci uważają, że rosnąca popularność e-commerce to dopiero początek tego, z czym przyjdzie zmierzyć się stacjonarnym sprzedawcom już za kilka lat. Dane statystyczne pokazują, że wśród grupy internetowych konsumentów znajdują się klienci w każdej grupie wiekowej!

Co najczęściej polskie społeczeństwo kupuje w sieci?

Oprócz obuwia, odzieży, książek i sprzętów AGD zwykle kupowane są części samochodowe. Okazuje się, że w takich sklepach jak Autingo można znaleźć oryginalne części zamienne w całkiem rozsądnych cenach. Oczywiście koszty to nie wszystko, dlatego warto dowiedzieć się więcej również o innych korzyściach, jakie wynikają z zakupu części przez Internet:

  • duża różnorodność wyboru - jeśli jeden sklep nie oferuje tego, co akurat jest potrzebne to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zaledwie kilka minut móc przenieść się do innego, przeglądając zasoby jego magazynu. W sklepach stacjonarnych nie byłoby to niestety takie proste. W mniejszych miejscowościach istnieje zwykle niewiele punktów sprzedaży części motoryzacyjnych a na większość trzeba czekać, ponieważ są sprzedawane jedynie na zamówienie
  • wygoda i komfort - nie ulega żadnym wątpliwościom, że zakupy internetowe są po prostu wygodne. Po ciężkim dniu pracy lub wykonywania domowych obowiązków nie wszyscy mają ochotę jeździć na zakupy, spędzając długie godziny w korkach. Właśnie dlatego znacznie więcej osób decyduje się na to, aby zasiąść w swoim ulubionym fotelu, z kubkiem gorącej kawy i bez zbędnego pośpiechu zapoznać się z ofertami sprzedawców e-commerce
  • rozsądny wybór - stając oko w oko ze sprzedawcą po trwającej kilkanaście minut rozmowie trudno ostatecznie odmówić mu zakupy towaru. W przypadku części samochodowych nie jest inaczej. Warto zwrócić uwagę, że sprzedawcy bywają prawdziwymi handlarzami "z krwi i kości", którzy doskonale wiedzą jak wpłynąć na podświadomość, czyli de facto również decyzję konsumentów
  • oszczędność kosztów - kupując część samochodową wartą kilka złotych trudno wyobrazić sobie, ażeby tracić dodatkową gotówkę na bezskuteczne wizyty w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę, że koszty eksploatacji pojazdów z dnia, na dzień są coraz wyższe.

Oczywiście na koniec warto wspomnieć jeszcze kilka słów o najbardziej prozaicznej rzeczy - poszukiwania części samochodowej zwykle powiązane są z usterką pojazdu, który nie nadaje się do użytkowania. Nie wszyscy mają do dyspozycji drugi, zastępczy pojazd, dlatego usilne poszukiwanie zamienników w sklepach stacjonarnych staje się po prostu niemożliwe. Na szczęście wówczas z pomocą przychodzą sklepy internetowe.

To, że sklepy internetowe stają się coraz popularniejsze już wiadomo, powody, przez które taka sytuacja ma miejsce również nie powinny wzbudzać już większych wątpliwości. Niemniej jednak w dalszym ciągu na licznych forach internetowych pojawiają się pytania odnośnie bezpieczeństwa dokonywania transakcji za pośrednictwem sieci, faktycznych korzyści jakie można z tego tytułu dla siebie wynieść, a o których to przed chwilą zostało wspomniane, no i ostatecznie również o kosztach.

Faktycznie, zdarza się, że nie wszystko opłaca się zamawiać z sieci, co ma związek przede wszystkim z kosztami wysyłki kurierskiej. Dziś jednak mnóstwo portali sprzedażowych oferuje darmową dostawę, co wynika z kolei z rosnącej konkurencyjności rynku. Sklepy internetowe wciąż się rozwijają, zdobywają popularność oraz nowych klientów. Próżno więc szukać jakichkolwiek argumentów, które mogłyby zniechęcić od korzystania z ich oferty.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Paweł
7 miesięcy temu 1
Ja już kupuje wszystko w necie. Ciuchy, meble, ostatnio nawet zamienniki czesci delfi do mojej hondy. Grosz do grosza i będzie kokosza, czy jakos tak. W każdym razie każda jedna rzecz jest tańsza w sieci. Spozywki jeszcze nie nauczylem sie zamawiać ale przyjdzie czas i na to.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji