Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-SAMOLOT-od-16-10-do-31-10-2017

Ruszyła budowa przedłużenia Belgradzkiej. Archeolodzy nic nie znaleźli

aktualności 11 dni temu    8.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 13 ocen 11 / 36%
A A A
6 zdjęć fot. SK

Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Belgradzkiej. Nowa droga umożliwi dojazd do ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych, który już stoi i czeka na otwarcie. Inwestycja budzi ogromne kontrowersje.

Plany 180-metrowego nowego odcinka Belgradzkiej spotkały się z protestem mieszkańców. Dzielnica wybuduje bowiem ślepą, dwupasmową ulicę. Jak twierdzą mieszkańcy - przewymiarowaną. Pod nóż poszło kilkadziesiąt drzew. Archeolodzy zaalarmowani przez sąsiadów, którzy tuż po rozstrzygnięciu przetargu, odkryli stare cegły, niczego nie znaleźli. 

- Byli w czwartek na budowie i stwierdzili, że można budować. Prace więc ruszyły - słyszymy od pracowników wykonawcy. Najpierw rozpocznie się układanie rur odwadniających, później właściwa budowa drogi.

- Ponad połowę środków przeznaczonych na tę inwestycję pochłonie przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu - mówi burmistrz Robert Kempa. Prace mają się zakończyć przed końcem roku i kosztować 2,9 mln złotych.

W przyszłości przedłużenie do Pileckiego?

- Nie rozumiem dlaczego ta droga musi być taka szeroka, czy nie wystarczyłby wąski dojazd? - mówi pani Dagmara sąsiadka budowy z ul. Stryjeńskich.

Sprawa dwukrotnie była omawiana przez radnych Ursynowa, zebrano kilkaset podpisów pod petycją - burmistrz pozostawał nieugięty. Jego zdaniem konstrukcja przedłużenia - dwie jezdnie o szerokości 6 metrów oraz czterometrowy pas rozdzielający - wynika z przepisów prawa.

- Zarząd Dróg Miejskich wydał opinię, w której wymaga lustrzanego odbicia istniejącego wlotu skrzyżowania - mówił Robert Kempa podczas sesji. A lustrzane odbicie oznacza dwie szerokie jezdnie.

Swoje obawy mają też lokatorzy bloków przy Kazury, którzy podejrzewają, że w przyszłości Belgradzka zostanie pociągnięta aż do Pileckiego, co sprawi, że pod ich oknem przebiegać będzie ruchliwa ulica. Choć zwolenników takiego rozwiązania też nie brakuje - zwłaszcza wśród kierowców z Kabat - to burmistrz Robert Kempa twierdzi, że ono nie powstanie.

- To jest nieprawda, to jest straszenie mieszkańców, którzy pamiętają, że w latach 80. i 90. takie plany były. Od 2006 roku, we wszystkich miejskich dokumentach możliwość takiego połączenia została wyrzucona nawet na poziomie studium rozwoju przestrzennego - zapewnia. I przypomina, że lokalizacja ośrodka wsparcia dla niepełnosprawnych została wybrana za czasów jego poprzednika, który zapomniał o tym, że trzeba poprowadzić do niego dojazd zgodny z obowiązującym planem miejscowym. 

Sąsiedzi inwestycji odpowiadają, że decyzja o budowie ośrodka w tym miejscu była błędem i należało ją zmienić. Na co z kolei dzielnica odpowiada, że to inwestycja ważna dla niepełnosprawnych, której nie można przedłużać.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ROZPOCZĘCIA BUDOWY PRZEDŁUŻENIA BELGRADZKIEJ:

Archeolodzy niczego nie znaleźli. Ruszyła budowa Belgradzkiej-bis
fot. Sławek Kińczyk
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xem
9 dni temu ocena: 35%  13
Kto dal zgode na budowe tego baraku, ktory widac na pierwszym zdjeciu? Do czego toto ma pasowac i jak sie wpisuje w styl dzielnicy??? Co to kurcze jest, kurnik, obora???
odpowiedz oceń komentarz 8 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
8 dni temu ocena: 19% 12
Barak wygrał w BP i jest to ośrodek dla niepełnosprawnych, a za całą jego łże-realizację odpowiada pan Kempa (PO) i jego koalicjanci: Kamil Orzeł (PU) i Antoni Pomianowski (IMU).
oceń komentarz 3 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gotm
9 dni temu ocena: 75%  11
budować i to szybko
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
8 dni temu ocena: 7% 10
Ślepą ulicę? Czy chodzi Ci o nowe bloki wokół górki kazurki?
oceń komentarz 1 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
10 dni temu ocena: 32%  9
Skoro musi być lustrzane odbicie, to dlaczego nie zwężono Belgradzkiej tak jak to jest przed skrzyżowaniem z Rosoła? Na prawym pasie i tak już teraz parkują samochody.
odpowiedz oceń komentarz 10 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qwerty
10 dni temu ocena: 21% 8
Tak, i zrobić większy parking, bo już teraz buractwo w terenówkach rozjeżdża trawniki dowożąc swoje dzieci do szkoły w NOKu.
oceń komentarz 5 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
8 dni temu ocena: 13% 7
Nie musi być lustrzanego odbica. Kolejna ściema.
oceń komentarz 2 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arnie
10 dni temu ocena: 78%  6
Przedłużenie Belgradzkiej do Pileckiego to obecnie jedyna możliwość jaka pozostała na usprawnienie ruchu na Ursynowie na kierunku północ-południe. Dlaczego się taką możliwość wyklucza??!!! Wiele domów na Ursynowie leży przy ruchliwych ulicach, niektóre nawet blisko aurostrady. To jest miasto, gwarancji ciszy chyba trudno wymagać.
odpowiedz oceń komentarz 35 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gddkia
10 dni temu ocena: 13% 5
Gdzie ty w Warszawie widziałeś autostradę? Najbliższa jest A2, ale ona zaczyna się w węźle Konotopa, kilkanaście kilometrów od Ursynowa.
oceń komentarz 4 26
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
10 dni temu ocena: 80%  4
Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się że przedłużenie do Płaskowickiej tej ulicy byłoby wskazane.
odpowiedz oceń komentarz 40 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Greg
11 dni temu ocena: 75%  3
niech szybką dokończą tą inwestycją i niech się skupią na kolejnych a ie mieszkańcy biją i biją pianę, trzeba robić parkingi, wymienić chodnik wzdłuż al.KEN ze starych płyt na kostkę...
odpowiedz oceń komentarz 30 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zły porucznik
10 dni temu ocena: 28% 2
o tak, jeszcze więcej prześlicznej kostki!
oceń komentarz 8 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
8 dni temu ocena: 7% 1
Wnioskując po mocno poprawnym gramatycznie stylu "niech szybką dokończą tą inwestycją" i po charakterystycznej retoryce "mieszkańcy biją i biją pianię" Greg to chyba jakiś urzędowy troll, bo jak można wspierać wyrzucanie pieniędzy podatników w błoto?
oceń komentarz 1 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji