Antyspam
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tynki i farby gliniane. Powrót do natury

aktualności 2 miesiące temu    10.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Glina to jeden z najstarszych materiałów budowlanych. Nasi przodkowie stosowali ją dlatego, że była powszechnie dostępna i sprawdzona od pokoleń. Dziś tynki gliniane wracają do łask. Nie ma innego materiału, którzy przywracałby pomieszczeniom naturalny klimat.

Powietrze, którym oddychamy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, odporność i samopoczucie. Naturalnie wytynkowane wnętrza są prostym rozwiązaniem łączącym walory zdrowotne, niepowtarzalną estetykę i jakość mieszkania.

Podstawowe zalety farb i tynków glinianych to utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, pochłanianie zapachów (w tym dymu nikotynowego), ograniczanie niekorzystnego wpływu elektro-smogu oraz właściwości antyalergiczne. Nie bez znaczenia jest też estetyka - przy prawidłowym wykonaniu tynku zawsze na wysokim poziomie. 

Wśród tynków i farb glinianych w ofercie firmy BTM Jurkiewicz dostępna jest gama 8 palet kolorystycznych, aż 140 odcieni, 1104 wariantów barw i efektów wykończenia. Stwarza to nieograniczone możliwości twórczego działania i uzyskiwania wymarzonych efektów kolorystycznych.

Przy nakładaniu tynków można stosować napełniacze takie jak:  słoma, konopie czy mika, które wzbogacą efekt strukturalny powłok i sprawią, że nasze ściany będą niepowtarzalne i piękne.

Ważną cechą tynków glinianych jest także możliwość położenia ich na praktycznie każdej powierzchni - takiej jak: cegła, gips, płyty kartonowo-gipsowe, drewno czy tynki cementowo-wapienne. Z tego powodu polecane są szczególnie do mieszkań w blokach z wielkiej płyty, których na Ursynowie nie brakuje.

Forma handlowa proponowanych farb i tynków nie różni się od powszechnie stosowanych tego typu materiałów. Ich nakładanie to dokładnie te same narzędzia i systemy.

Więcej o tynkach glinianych - naturalnym materiale budowlanym - dowiesz się w firmie BTM Jurkiewicz, która kilkunastu lat specjalizuje się w budownictwie ekologicznym.

BTM - dr Jurkiewicz 
Badania.Technologie.Materiały 

(materiał promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!